Akustik Oda Kitleri; Estetik açıdan iyi bir görüntü sağladığı ve istenilen ses değerlerini elde edilmesinde yardımcı olduğundan dolayı tercih edilen akustik panellerden birisidir. Değişik kalınlıklara sahip olduğundan mükemmel ses emici özelliğe sahiplerdir ve farklı boyutlarda üretilebilmektedir. Akustik oda kitleri ses emici olmasının dışında, yansıtıcı özelliğe de sahiptir ve dekoratif yapısından dolayı dekoratif olarak da kullanılmaktadır.

oda-kiti-music-odasi.jpg
akustik-oda-kiti-ses-yalitimi.jpg

Akustik oda kitleri stüdyonuz için özel olarak akustik değerleri A- kalite seviyesinde programlanarak kitler tasarlanmaktadır. Tüm odayı kaplamak odanızda sesin çok boğulmasına neden olabilir. Akustik oda kitleri uygulandığı ortamda yankıyı, ekoyu ve ses karmaşasını ortadan kaldırmayı sunmaktadır. Aksa Akustik olarak Avrupa normlarında oda kitleri üretimi yapmaktayız ve Avrupa normlarında profesyonel yerleşim yerleri belirlenmektedir. Bass frekansları tizler ve ses yutma katsayıları ayrıca hesaplanarak kitlerin yerleri ve malzeme kalınlık ve genişliği ayarlanmıştır.

akustik-oda-kiti-duvar-paneli.jpg
akustik-müzik-odasi-oda-kiti-duvar-paneli

Akustik Oda Kitleri Teknik ÖzellikleriBoyutları: Geniş bant Panel 609mm x 1219 mm , Kare Panel 51mm x 51 mm , Kontrol Kolon Panelleri 305mm x 1219mm – Eğimli Panel 51mm , Dağılım Blok 305mm x 305mm , Kare 25mm x 25mmRenk Seçenekleri: Siyah, gri, ve krem renklerde üretimi mümkündür.Kullanım Alanları: Müzik odası, stüdyo, radyo yayınevi, ses kayıt odası, bateri odası gibi mekanlarda kullanılmaktadır.Opsiyonları: Kalınlık 50 mm ve üzeri üretim mümkündür. Ebatlarda özel kesim mümkündür.Yanmazlık : Alev almaz/ yanmazlık firend , yanmazlıkta BS476:class 0 ve Unı 9175:2008 M1 sertifikalarına sahiptir.Yoğunluk : 110 ile 120 Kğ / M³ İstenilen yoğunlukta ve kalınlıkta özel üretim mümkündür.

oda-kiti-ses-yalitimi.jpg
akustik-oda-kitleri.jpg

Akustik Oda Kitleri Uygulaması

akustik-oda-kiti-malzemesi.jpg
akustik-oda-kiti-duvar-ses-yalitimi.jpg
studio-oda-kiti-ses-yalitimi.jpg