Ahşap Akustik Duvar Panelleri; Kapalı ortamlarda kullanılan sesi yansıtıcı, akustik ses düzenleme sağlayan ahşap panellere denir. Üzerleri genelde delikli veya derzli modellerden oluşmaktadır. Duvar ve tavanlar için ayrı modelleri mevcuttur. mdf ve lam ahşap paneller olarak üretimden sizlere sunulmaktadır.

akustik-ahsap-duvar-panel.jpg
akustik-ahsap-duvar-paneli.jpg

Derzli olan ahşap akustik duvar panelleri, arka yüzeyde aks aralıklarıyla deliklerin açılması, öndeki deliklere uygun akslarla derzlerin açılmasıyla akustik yalıtım ve akustik düzenleme özelliği olan akustik panellerdir. Akustik ahşap duvar panelleri derzlerin ve delikleri sıklığı, sayısı performans açısından en önemli etmenlerden birisidir.

akustik-duvar-paneli-uygulamasi.jpg

Bazı ahşap panellerin arka yüzeyinde akustik bez bulunmaktadır. En iyi görünüm ve ses absorbe, yansıtma sağlanması için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Derzli olan ahşap duvar panellerinin önden derz arkasından delik açılarak akustik ahşap kaplama panel elde edilmektedir.

akustik-duvar-paneli-malzemeleri.jpg

Delikli akustik paneller belirli aks aralıklarıyla deliklerin açılması ile akustik performans sağlayan ahşap panellerdir. Yüzeydeki delik sayısı ve çapları akustik performansı önemli ölçüde etkilemektedir. Akustik ahşap duvar panelleri konferans salonları, tiyatro, sinema salonu, büyük avm’ler, restoran ve cafeler, tv kanalları, büro ve ofis, çağrı merkezleri gibi bir çok mekanda kullanım alanına sahiptir.

akustik-ahsap-duvar-paneli-uygulamasi.jpg
ahsap-duvar-paneli-uygulamasi-1.jpg

Akustik ahşap panellerin montaj işlemleri lamba, zıvanalı sistem ile yapılmaktadır. Kanallı sistemlerde montaj işlemi montaj tel, zımba tabanca, yapıştırıcı ile uygulanmaktadır. 60 cm x 120 cm standart ölçülerde yapılan akustik ahşap duvar panelleri talebiniz olursa şayet size özel ebatlarda da yapılabilmektedir. Ancak maksimum ölçü seviyesi 150 cm x 300 cm’ dir. Ahşap panellerin ham maddesi mdf üzerinde doğal kaplamalı paneller ve mdf üzerine lamine kaplama uygulamalarıdır. Yanma durumu, melamin DIN4102-B2, yangın geciktirici cila uygulanmaktadır. Taşıyıcı sistemi lamba zıvana sistemi. Kullanılan kumaşlar soundtex akustik kumaş.

ahsap-akustik-panel.jpg
akustik-ahsap-panel.jpg

free igt casino games