Home Sinema Ses Yalıtımı | Evde Sinema Odası Yalıtımı

Evinizde kimseyi rahatsız etmeden aynı zamanda kimsenin sizi rahatsız etmeyeceği bir ortam oluşturabilirsiniz. Ev sinema salonu rahat bir şekilde film seyretmek için  ses yalıtımı yapılması gerekmektedir.

Stüdyo Ses Yalıtımı

Stüdyo odalarında ses yalıtımı yapılmazsa dışardaki ses içeriye içerdeki seslerde dışarıya şeklinde giriş çıkışlar olacaktır.

Spor Salonu Ses Yalıtımı | Fitness Salonu Akustik Yalıtım

Spor salonunda, sesler sert cisimlere çarparak yankı yapar. Ses enerjisi katı ortamlarda daha hızlı yayılırlar. Bir cisme çarparak cisimden gelen titreşimlerle tekrar geri yansıyarak aynı şekilde ortama geri döner. Bu da ortamda gürültüye, uğultuya neden olmaktadır.

Toplantı Odası Ses Yalıtımı | Akustik Oda Ses Yalıtımı

Toplantı odası olacak yerin ses yalıtımı yapılmadan önce profesyonel ekip tarafında keşif yapılmalıdır. Keşif yapımında odanın ses yalıtımı için gerekli ölçülendirmesi, kullanılacak malzeme ve fiyatlandırılması belirlenir.  Sesin yoğunluğuna göre malzeme seçilir.

akustik-toplanti-odasi-ses-yalitimi-1.jpg

Çağrı Merkezi Ses Yalıtımı | Call Center Akustik Yalıtım

Çağrı merkezlerinde  ortamın çok fazla gürültülü olması nedeniyle ses yalıtımı yapılması gerekmektedir. Telefonla müşteri ile konuşulduğu zaman sesin karşı tarafa daha iyi iletmek için ses yalıtımlı malzemeler kullanılması gerekmektedir. Çağrı merkezi binasında bulunan kişilerin sesleri birbirine karışarak işlerin aksamasına ve işe adapte olma yönünden olumsuz etkilemektedir.

akustik-cagri-merkezi-ses-yalitimi-1.jpg

Ofis Odası Ses Yalıtımı | Çalışma Odası Akustik Yalıtım

Çalışma ortamlarında çalışanların performansı ortamın akustik düzenlemesine bağlıdır. Ofis içerisinde oluşabilecek rahatsız edici sesler (gürültü,uğultu) çalışanların iş verimini düşürmektedir. Aynı zamanda çalışanların sağlık sorunları bakımından da sıkıntı yaratmaktadır. Bu tür ofis ortamlarında ofis içerisinde ses yalıtımı yaptırılmalıdır.

ofis-odasi-akustik-ses-izolasyonu.jpg

Kayıt Odası Ses Yalıtımı | Prova Odası Akustik Yalıtım

Kayıt odaları ses yoğunluğu dikkat edilmesi gereken yerlerden biridir. Stüdyonun konumu etrafındaki diğer çalışma yerlere veya insanlara rahatsız edici yüksek seslerden  dolayı sorun yaratabilmektedir.  Kayıt odalarında verimli frekans ses tecridi(izolasyonu) 40dB  ise, kayıt odalarının 75dB’den daha yüksek sesler etraftaki insanları rahatsız eder.

Sinema Salonu Ses Yalıtımı | Cinema Salonu Akustik Yalıtım

Sinema salonu ses yalıtımı dışarıdan gelen seslerin içeri içerideki seslerinde dışarıya çıkmasını engellemek veya en aza indirgemek amacıyla kullanılmaktadır.

sinema-salonu-akustik-ses-yalitim-uygulamasi.jpg

Konferans Salonu Ses Yalıtımı | Seminer Salonu Akustik Yalıtım

Konferans salonlarında ses yalıtımı oldukça önemlidir büyük bir alana sahip olduğu için yankılanma, eko ve ses karmaşası olacağı için konferans salonlarına ses yalıtımı yapılmaktadır.

akustik-konferans-salonu-ses-izolasyonu.jpg

 

Otel Odaları Ses Yalıtımı | Pansiyon Odası Ses Yalıtım

Otel odaların da ses yalıtımı çok önemlidir. İnsanlar kafa dinlemek stressiz ortamlarda bulunmak isterler. Tatil zamanlarında, özel toplantılarda oteller daha çok tercih edilir.

otel-odasi-ses-yalitimi-uygulamasi.jpg

Müzik Odası Ses Yalıtımı | Enstrüman Odaları Akustik Yalıtım

Müzik odaları akustik ortam oluşturulması gereken alanlar arasında yer almaktadır.Müzik ile ilgilenen her kişinin müzik odası ses yalıtımı uygulaması oldukça gerekli bir durumdur. Müzik odaları için kullanılan ses yalıtım malzemeleri görünüm olarak da estetik içermelidir. Uygun yalıtım malzemesi seçilirken müzik odasının dekor ve akustik düzenlemesi de ön plana çıkartılmalıdır.