Spor Salonu Ses Yalıtımı; Spor salonunda, sesler sert cisimlere çarparak yankı yapar. Ses enerjisi katı ortamlarda daha hızlı yayılırlar. Bir cisme çarparak cisimden gelen titreşimlerle tekrar geri yansıyarak aynı şekilde ortama geri döner. Bu da ortamda gürültüye, uğultuya neden olmaktadır. Bunun önüne geçebilmek için ortamın gerektiği yerlerine ses yalıtımı yaptırılması gerekmektedir.

akustik-spor-salonu-ses-yalitimi.jpg
spor-salonu-akustik-ses-yalitimi.jpg

Spor salonlarında ses karışıklığı ve ses yankı problemleri ortamın huzurunu bozmaktadır. Bu tür sorunlara karşı olarak çözüm sunmaktayız. Sesin yoğunluğuna göre malzemeler belirlenip ses yalıtımı uygulanır.

spor-salonu-akustik-ses-izolasyonu.jpg
akustik-spor-salonu-ses-izolasyonu.jpg

Spor salonlarında ses yalıtımı yapmak için ilk başta profesyonel ekip ile keşif yapılır. Daha sonra gerekli ölçümleme yapıldıktan sonra kullanılacak ses yalıtım malzemesi ve fiyatlandırması belirlenir. Uygulama yapılacak yerin temiz olması gerekmektedir.

akustik-spor-salonu-ses-yalitimi-malzemeleri.jpg
spor-salonu-akustik-ses-yalitimi-malzemeleri.jpg

Uygulama yapıldıktan sonra spor salonunuzda ses izolasyonunu sağlamış olacaksınız. Ses yalıtım malzemeleri duvar, tavan ve zeminde kullanabilirsiniz. Her bölge için ayrı malzemelerimiz mevcuttur. Duvar ve tavan ses yalıtımı için akustik sünger ve akustik paneller kullanılır. Yoğunluğu fazla ise bariyerli süngerler tercih edilmektedir. Zeminde ise kauçuk levha ve akustik ses yalıtımlı tercih edilmektedir.

spor-salonu-ses-yalitim-uygulamasi.jpg
spor-salonu-ses-yalitim-malzemeleri-uygulamasi.jpg