Konferans Salonu Ses Yalıtımı; Konferans salonlarında ses yalıtımı oldukça önemlidir büyük bir alana sahip olduğu için yankılanma, eko ve ses karmaşası olacağı için konferans salonlarına ses yalıtımı yapılmaktadır. Kalabalık ortamlarda kurulu olan konferans salonlarında verimli bir alan elde etmek için dışarıdaki gürültü ve seslerin mekana girişinin ve konferans salonundaki seslerin dışarıya çıkmasını engellemek gerekmektedir. Daha verimli, sağlıklı ve kaliteli bir çalışma ortamı sağlamak için ses yalıtımı yapılması gerekiyor.

konferans-salonu-ses-izolasyonu.jpg
konferans-salonu-ses-yalitimi-1.jpg

Konferans salonu ses yalıtımında kullanılabilecek malzemeler ise akustik kumaş panel, baflle tavan paneli, kanopi, akustik sünger, melamin sünger gibi malzemeler daha çok tercih edilmektedir. Konferans salonunda kullanılacak malzemenin ortamın akustiğine uygun olması oldukça önemlidir.

konferans-salonu-ic-mekan-akustigi.jpg
konferans-salonu-ic-mekan-izalosyonu.jpg

Kullanılacak malzemeler sadece ses yalıtımı değil dekoratif açıdan da şık bir görüntü sağlamalıdır ve doğru malzemenin seçimi için konferans salonlarında ses yalıtımı yapılmadan önce keşif kesinlikle önemlidir. Konferans salonunda üst düzey kaliteli bir uygulama için ses yalıtım malzemeleri seçiminin doğru olarak yapılıdır ve ses sorunlarının yok edilmesi gerekir.

akustik-konferans-salonu-ses-yalitimi.jpg
konferans-salonu-akustik-ses-yalitimi.jpg

Gerek görüldüğünde yanmaz ve bariyer özelliği olan akustik ses yalıtım süngerlerinde konferans salonlarında kullanılmaktadır. Konferans salonu ses yalıtımı için seçilecek olan ürünün salonun yapısı duvarların konumu, tavan yüksekliği ve dış ortamın özellikleri de göz önünde bulundurulmalıdır.