Sinema Salonu Ses Yalıtımı; dışarıdan gelen seslerin içeri içerideki seslerinde dışarıya çıkmasını engellemek veya en aza indirgemek amacıyla kullanılmaktadır. Sinema salonları genel olarak alışveriş merkezi gibi aktivite alanlarında bulunmasından dolayı ses yalıtımı üst düzeyde uygulanmalıdır.

akustik-sinema-salonu-ses-yalitimi.jpg
akustik-sinema-salonu-ses-izolasyonu.jpg

Dışardaki insanların sinemadaki sesten etkilenmemelidir. Sinema salonlarına kalabalık ortamlarda olduğu için dışarıdan herhangi bir şekilde sesin de içeriye gelmemesi gerekmektedir. Sinema salonu ses yalıtımı uygulamaları rahatsız edici ses sorunlarının engellenmesi için doğru bir ses yalıtımı malzemesi kullanılmalıdır.

akustik-sinema-salonu-ses-izolasyonu.jpg
akustik-cinema-ses-izolasyonu.jpg

Sinema salonunda ses yalıtımı önemlidir ancak ortamın akustiğine uygun bir ses yalıtım malzemesi seçilirse daha verimli ve kaliteli bir ortam sunmaktadır. Sinema salonunda tercih edilen ses yalıtım malzemeleri ise genelde kumaş kaplı panel, basotect melamin sünger gibi ortamın akustiğini bozmayarak ses yalıtımı ve akustik düzenleme yapacak malzemelerdir.

sinema-salonu-akustik-ses-yalitimi.jpg

Sinema salonlarında ses yalıtımı istenmeyen seslerin ve gürültülerin yalıtılması amacıyla daha kaliteli bir ortam oluşturmak için ses yalıtımı gerekli bir akustik ortamdır.

cinema-salonu-akustik-ses-izolasyonu.jpg
akustik-sinema-salonu-ses-yalitim-malzemeleri.jpg