Ahşap Akustik Kapı; Ses Yalıtım kapısı olarak tasarlanmış, ses geçirmez özelliğe sahiptir. 64 mm kanat kalınlığı masif serenli, içinde ses kesici özel 3 çeşit şilte kullanılmaktadır. Ses yalıtım kapısını özel açık profili ile takım halde kullanılması ses yalıtımı için gereklidir.

akustik-ahsap-kapi.jpg
akustik-ahsap-ses-yalitimli-kapi-1.jpg

Ahşap akustik panel kaplanmış salon duvarlarının giriş çıkış kapıları, düz panel malzemeden yapıldığı zaman ses yansımalarına sebep olur, duyum kalitesini belli bir oranda bozar. Estetik olarak, akustik panel kaplanmış bir duvarda farklı kapı modelleri mimarı açıdan görüntü bozukluğuna sebep olmaktadır.

akustik-ses-yalitimli-ahsap-kapi.jpg

Akustik Kapı;Gelen taleplerden dolayı akustik yüzeyli kapılar üretmekteyiz. Akustik kapıların salona bakan yüzeyleri akustik seçimine uygun olarak imal edilir. Delikli akustik paneller belirli aks aralıklarıyla deliklerin açılması ile akustik performans sağlayan ahşap panellerdir. Yüzeydeki delik sayısı ve çapları akustik performansı önemli ölçüde etkilemektedir. Akustik ahşap duvar panelleri konferans salonları, tiyatro, sinema salonu, büyük avm’ler, restoran ve cafeler, tv kanalları, büro ve ofis, çağrı merkezleri gibi bir çok mekanda kullanım alanına sahiptir.

ahsap-akustik-ses-yalitim-kapilar.jpg
akustik-ses-izolasyon-kapilari.jpg

Akustik ahşap panellerin montaj işlemleri lamba, zıvanalı sistem ile yapılmaktadır. Kanallı sistemlerde montaj işlemi montaj tel, zımba tabanca, yapıştırıcı ile uygulanmaktadır. 60 cm x 120 cm standart ölçülerde yapılan akustik ahşap duvar panelleri talebiniz olursa şayet size özel ebatlarda da yapılabilmektedir. Ancak maksimum ölçü seviyesi 150 cm x 300 cm’ dir. Ahşap panellerin ham maddesi mdf üzerinde doğal kaplamalı paneller ve mdf üzerine lamine kaplama uygulamalarıdır. Yanma durumu, melamin DIN4102-B2, yangın geciktirici cila uygulanmaktadır. Taşıyıcı sistemi lamba zıvana sistemi. Kullanılan kumaşlar soundtex akustik kumaş.

ses-gecirmez-akustik-ahsap-kapi.jpg
ses-kesen-akustik-kapi.jpg