Kumaş Kaplı Panel; Ortamdaki gürültünün emilimi, ekonun yutulması ve dekoratif bir görüntü sağladığı için tercih yedilen ses yalıtım malzemesidir. Akustik kumaş paneller solmaya ve yanmaya karşı dayanıklı olup yankılanma sorunlarını ortadan kaldırmak amaçlı kullanılmaktadır. Kumaş panellerin renk seçenekleri ise oldukça geniştir ve bu paneller duvar ve tavanlarda kullanılabilmektedir.

Değişik renklerde üretilenbilen bu paneller aşınma yapmaz şekilde üretilmektedirler ve ön yüzeyinde akustik kumaş kaplı olan bu panellerin içi cam yünüyle kaplanmıştır. Akustik kumaş paneller ofis, çağrı merkezi, toplantı salonu, otel, müzik odası, stüdyo, kayıt odası, sinema salonu, konferans salonu gibi mekanlarda kullanılabilmektedir.

İş ortamlarında kullanılma amacı ise ortamdaki gürültü, yankıyı ve ekoyu ortadan kaldırıp kaliteli ve sağlıklı bir iş ortamı sunmaktır. Bunun için iyi bir ses yalıtım malzemesi olan bu paneller dekoratif görüntüsü ile iş yerlerinde, çağrı merkezlerinde ve toplantı odalarında daha çok tercih edilmektedir.

Akustik Kumaş Kaplı Panel Uygulaması