Akustik Yumurta Sünger; Yanmaz şekilde poliüretan maddeden üretilmektedir ve ses yalıtımında kullanılan etkili yalıtım yapan sünger çeşididir. Akustik ses düzenini sağlamak amacıyla sıkça tercih sebebi olmaktadır. Yüksek ses izolasyonu sayesinde pek çok alanda kullanılmaktadır. İçerisinde bulunan malzemeleri ve şekli dolayısıyla ses yalıtımında oldukça etkili bir sünger çeşididir. Akustik çözümlerden bir diğeri de yumurta süngerdir. Yüzeyi yumurta kutusu şeklinde mükemmel akustik performans sağlayan bir süngerdir. 50 dns – 70 dns – 90 dns yoğunluklarındadır. Kalınlıkları 30 mm – 40 mm – 50 mm dir. Yumurta süngerin de bariyerli modelleri bulunmaktadır ve güçlü seslerin yalıtılmasında bariyerli modeller üstün bir ses izolasyonu sağlamaktadır.

akustik-yumurta-sunger-ses-izolasyonu.jpg
akustik-yumurta-sunger.jpg

Ayrıca yanmazlık özelliği sayesinde yangın anında yada aleve maruz kaldığı başka durumlarda yangının büyümesini engellemektedir. Yangın sırasında set görevi görerek etrafa yayılmasını önlemektedir. Yumurta sünger bir çok kullanım alanına sahip olup, diğer süngerler ile aynı özelliklere sahiptir. Sadece yüzey şekilleri farklıdır. Güçlü seslerin yalıtılmasında tek başına yeterli olmaz. Bariyerli yumurta sünger uygulandığında mükemmel performans gösterir ve ses izolasyonu sağlar. Yanmaz olması sebebiyle büyük tehlikelere engel olur. Diğer akustik süngerler gibi yumurta süngerde de ses emicilik özelliği mevcuttur. Küf ve neme sebep olmaz evlerinizde rutubet oluşturmamaktadır.

yanmaz-akustik-yumurta-sunger.jpg
yanmaz-akustik-sunger-fiyatlari.jpg

Bu tarz süngerleri sprey boyayla boyanabilir yani istediğiniz tasarımı oluşturarak yumurta sünger uygulaması yapabilirsiniz. Yumurta süngerin uygulaması ise solid yapıştırıcı ile yapılmaktadır. Duvara solid yapıştırıcı sürüldükten sonra süngerler yapıştırılır. Kendiliğinden yapışkanlı modelleride mevcut olduğu için bu modelleri direk duvara yapıştırılabilir. Bu sünger küf tutmayan ve nemden etkilenmeyen özelliktedir. Geniş bir kullanım alanına sahiptir. Çok sık bir şekilde tercih edilen süngerdir.

akustik-yumurta-sunger-kullanim-alanlari.jpg
akustik-yumurta-sunger-ses-yalitim-urunu.jpg

Akustik Yumurta Süngerler akustik ses düzenini sağlamak amacıyla bir çok alanda sıkça tercih edilebilen bir ses yalıtım malzemesidir. Yüksek ses emici ve ses yutucu değerlere sahip süngerler pek çok alanda kullanılabilmektedirler. Yüzeyi yumurta kutusu şeklindeki süngerler poliüretan ham maddesinden üretilmektedirler. Akustik süngerler 50 DNS – 70 DNS – 90 DNS yoğunluklarında 30 MM – 40 MM – 50 MM olacak şekilde üretilmektedirler.

yanmaz-akustik-yumurta-sungerler.jpg
yanmaz-akustik-sunger-m2-fiyatlari.jpg

Yumurta Sünger Kullanım Alanları; Stüdyo Odası, Reji Odası, Sinema Salonu, Tiyatro Salonu, Konferans Salonu, Çağrı Merkezi, Müzik Odası, Ofis Odası gibi akustik düzenlenmesi gereken alanlarda uygulanabilmektedir. Yanmazlık özellikteki bu akustik süngerler bu özelliği sayesinde yangın anında aleve maruz kalmamaktadırlar. Diğer akustik süngerlerden çok farklı olmayan yumurta sünger görsel açıdan farklılık göstermektedirler. Akustik Süngerler sprey boya ile boyanabilen yapıya sahip küf tutmaz ve nemden etkilenmezler. Ses emicilik özelliği ile rutubete karşı dayanıklı ve görsel açıdan bir çok alanda tercih edilmektedirler.

akustik-yumurta-sunger-ses-yalitimi-kullanim-alanlari.jpg
akustik-dublaj-odasi-yumurta-sunger-ses-yalitimi.jpg

Yanmazlık özelliğe sahip yumurta süngerler poliüretan ham maddesinden üretilmektedirler. Akustik süngerler ses emici ve ses yutucu değerlere sahip olup en etkili bir şekilde ses yalıtımı sağlamaktadırlar. Mükemmel ses yutum değerlerine sahip süngerler akustik performans sağlayarak ortamda dekoratif bir görünüm de kazandırmaktadır. Akustik ortamlarda sıkça tercih edilen yumurta süngerler isminden de anlaşılacağı üzere yumurta kutusu formunda üretilebilmektedirler. Mekanlarda dekoratif bir görünüm kazandıran akustik sünger içerisindeki ham maddesi ve formu dolayısıyla ses yalıtımında etkili kullanılan bir sünger çeşitidir.Akustik Yumurta Sünger, yanmazlık özelliği sayesinde yangın anında aleve maruz kaldığı taktirde yangının büyümesini engellemektedir. Ayrıca alevle temas halinde zehirli gaz ihtiva etmezler. Diğer akustik süngerler ile aynı özelliğe sahip olup sadece yüzey şekilleri farklıdır.

yumurta-sunger-ses-yalitimi-uygulamasi.jpg
akustik-yumurta-sunger-ses-yalitimi-uygulamasi.jpg