Yumurta Sünger; Akustik özelliğe sahip olup esnek ve kolay uygulanabilen bir yapıdadır. Yumurta kutusu formundaki bu akustik sünger birinci sınıf malzemelerden üretilmektedirler. Akustik düzenleme için kullanılan bu akustik süngerler yüksek ses yutum değerlerine sahip akustik sünger çeşitlerinden biridir. Akustik süngeri düzenleme yanı sıra, bu süngerin bariyerli olan modelleri uygulanmaktadır. Yüksek ses temposunu kesmede çok etkili bir köpüktür.

akustik-yumurta-sunger-uygulamalari.jpg
akustik-yanmaz-yumurta-sunger-uygulamasi.jpg

Akustik yumurta ses yalıtım süngerleri genel kullanım amacı olarak akustik mekanları söylemiştik. Yine bu çerçevede stüdyo, ses kayıt odası, reji odası, sinema salonları, müzik odası, prova odası, ev sinema odası, enstrüman – çalgı odası, bateri odası gibi bir çok mekanda kullanım alanına sahip olup akustik düzenlemede üstün performans sağlamaktadır.

akustik-yumurta-sunger.jpg
akustik-yumurta-ses-yalitim-sungeri.jpg

Yanmaz Yumurta Sünger; Yanmaz Yumurta Sünger Yüzeyi yumurta kutusu şeklinde olan akustik ses yalıtım süngeridir. Yumurta süngerler yüksek ses yutum katsayısına sahip akustik sünger çeşitlerinden sadece birisidir. Akustik düzenlemelerde kullanılan yumurta ses yalıtım süngeri tek başına güçlü bir ses izolasyonu sağlamaz, ciddi ses kesmek için bariyerli modelleri kullanılmalıdır. Ses emici özellikte yanmaz I. sınıf malzemeden üretilmektedir.

Viyol desenli akustik yumurta sünger istenilen metraj ile üretimi gerçekleştirilerek duvar ve tavanda bir çok istenilen alanda uygulanabilmektedir. Birinci sınıf malzemelerden üretimi gerçekleştirilen yumurta sünger ortam akustiğinin düzenlenmesinde en etkili malzemelerden bir tanesidir. Yanmaz yumurta süngerler 100 cm x 100 cm Plaka ölçülerinde olup, 30 mm ve 40 mm parakende olarak satışa sunulmaktadır.

yanmaz-akustik-yumurta-sunger.jpg
yanmaz-akustik-yumurta-sungerler.jpg

Ayrıca yanmazlık özelliği sayesinde yangın anında yada aleve maruz kaldığı başka durumlarda yangının büyümesini engellemektedir. Yangın sırasında set görevi görerek etrafa yayılmasını önlemektedir. Yumurta sünger bir çok kullanım alanına sahip olup, diğer süngerler ile aynı özelliklere sahiptir. Sadece yüzey şekilleri farklıdır. Güçlü seslerin yalıtılmasında tek başına yeterli olmaz. Bariyerli yumurta sünger uygulandığında mükemmel performans gösterir ve ses izolasyonu sağlar. Yanmaz olması sebebiyle büyük tehlikelere engel olur. Diğer akustik süngerler gibi yumurta süngerde de ses emicilik özelliği mevcuttur. Küf ve neme sebep olmaz evlerinizde rutubet oluşturmamaktadır

yanmaz-akustik-sunger-m2-fiyatlari.jpg


yanmaz-akustik-sunger-fiyatlari.jpg


[/sıra]

[/bölüm]