Yanmaz Melamin Sünger; Antibakteriyel özellikteki melamin ham maddesinden üretilen akustik süngerler birinci sınıf malzeme ile yanmazlık sertifikalı ISO belgesine sahiptirler. Melamin köpüğü özellikleri arasında ses emici, ses soğurucu ve akustik düzenleyici bir yapıya sahiptirler. Mükemmel ses yutum değerlerine sahip akustik süngerler orta ve yüksek frekanslardaki seslerin yutulması, çınlamanın önlenmesi, uğultu ve eko gibi problemlerin yok edilmesinde ayrıca mekan akustiğinin düzenlenmesi gereken alanlarda etkili performans sağlamaktadırlar. Melamin köpüğünden üretilmiş olup sık gözenekli ses yalıtımı yanı sıra ısı yalıtımına da fayda sağlayan 8-11 kg/m³ yoğunlukta, anlık 290°C uzun süreli 150°C’ye kadar yangına dayanımlı süngerlerdir. Açık gri renkli ve yumurta, piramit, labirent, spesiyal ve düz gibi farklı formlarda kalınlık ve yoğunluklarda üretilebilmektedirler.

akustik-yanmaz-melamin-sunger.jpg
akustik-yanmaz-melamin-düz-sünger

Basotect Melamin Köpük genel olarak hastane ve okul gibi alanlarda hijjen açısından önem taşımaktadır. Özellikle hastane ve okulda kullanılan malzeme ayrıca stüdyolarda, Tv Kanallarında, radyo kanallarında, reji odalarında, konferans salonlarında, tiyatro-sinema gibi bir çok kullanım alanına sahiptirler. Kendinden yapışkanlı modelleri olup uygulamalarda ayrıca kolaylık sağlamaktadır. Yoğun ses temposunun olduğu alanlarda melamin süngerin bariyerli olan modelleri de tavsiye edilebilmektedir. Akustik ses yalıtımı ve ses izolasyonunda gerçekten etkili bir performans sağlayan melamin süngerlerin bariyerli olan modelleri ile titreşim kaynaklı sesleri de yok edebilirsiniz. Melamin süngerin arasındaki Epdm Ağır Bariyer dediğmiz ses kesici kauçuk le titreşim kaynağından yayılan darbe ve vibrasyon kaynaklı sesleri engelleyebilirsiniz. Antibakteriyel özellikteki süngerler bir çok alanda ses yutucu ve ses emici özelliğe sahip olup akustik performans göstermektedir.

basotect-melamin-piramit-sunger-ses-yalitimi.jpg
akustik-yanmaz-melamin-sunger-uygulamasi.jpg

Basotect Melamin Sünger Kullanım Alanları; Özellikle hastanelerde, okullarda, stüdyolarda, televizyon kanallarında, radyo kanallarında, reji odalarında, toplantı salonlarında, konferans salonlarında, tiyatro sinema salonları gibi bir çok kullanım alanına sahiptirler. Basotect  Melamin süngerleri evinizdeki müzik odası veya mini sinema odası gibi mekanlarınızda da kullanabilirsiniz. Uygulamasını kendinizde kolayca yapabilirsiniz. Basotect Melamin süngerlerin kullanımları ve uygulamaları kolaydır. Kendiliğinden yapıştırıcılı modelleride vardır.

akustik-yanmaz-melamin-sunger-ses-izolasyonu.jpg
akustik-melamin-labirent-sunger-tavan-uygulamasi.jpg