Yanmaz Piramit Sünger; Akustik ses yalıtım süngerlerinden biri olan piramit sünger farklı formuyla bir çok alanda etkili kullanılabilmektedirler. Görüntüsüyle ortamda dekoratif bir özellik katan akustik yanmaz piramit sünger esnek ve kolay uygulanabilen bir yapıya sahiptirler. Yüksek hava şartlarında dahi yıpranma ve aşınmaya maruz kalmazlar. Kendiliğinden yapışkanlı modelleri ile uygulamalara fazlasıyla kullanım kolaylığı katmaktadır. İstenilen metrajda üretimi gerçekleştirilen akustik piramit süngerler yüksek ses yutum değerlerine sahiptirler.

yanmaz-akustik-sunger-ses-yalitim-malzemesi.jpg
akustik-yanmaz-piramit-sunger-uygulamalari.jpg

Ses yutum özelliği sayesinde uygulandığı ortama akustik düzenleme sağlar. Diğer akustik süngerlere göre ses yutumu daha fazladır. Kalınlığı ve yüksek yoğunluğu olması ses geçirme oranını düşürmektedir. Ses emici ve ses yutucu bu özellikteki akustik sünger bir çok alanda etkili performans sağlamaktadırlar.

akustik-yanmaz-piramit-sunger.jpg
yanmaz-piramit-sunger.jpg

Akustik Yanmaz Yumurta Sünger;Yüzeyi yumurta kutusu şeklinde olan akustik ses yalıtım süngeridir. Yumurta süngerler yüksek ses yutum katsayısına sahip akustik sünger çeşitlerinden sadece birisidir. Akustik düzenlemelerde kullanılan yumurta ses yalıtım süngeri tek başına güçlü bir ses izolasyonu sağlamaz, ciddi ses kesmek için bariyerli modelleri kullanılmalıdır. Ses emici özellikte yanmaz I. sınıf malzemeden üretilmektedir.

Viyol desenli akustik yumurta sünger istenilen metraj ile üretimi gerçekleştirilerek duvar ve tavanda bir çok istenilen alanda uygulanabilmektedirler. Birinci sınıf malzemelerden üreimi gerçekleştirilen yumurta sünger ortam akustiğinin düzenlenmesinde en etkili malzemelerden bir tanesidir.

yanmaz-akustik-sunger-m2-fiyatlari.jpg
yanmaz-akustik-yumurta-sunger.jpg

Yanmaz Akustik Labirent Süngerler; akustik mekanlarda, yankı oluşan yerlerde ve sesin kesilmesi istenen yerlerde (bariyerli labirent sünger) kullanılır. Farklı yoğunluğu ve kalınlığı bulunmaktadır. Bunlar; 50DNS ile 90DNS arası yoğunluk ve 30mm-40mm ve 50mm kalınlıklarıdır. Ebat olarak m2 olarak satışa sunulmaktadır. Bu özellikleri sayesinde çeşitli ses frekanslarına olumlu etki sağlayabilmektedir.

akustik-yanmaz-labirent-sunger.jpg
akustik-ses-yalitim-sungeri.jpg

Esnek bir yapıya sahip olduğundan kıvrımlı yerlerde bile uygulanabilmektedir. Duvara, tavana, kornişin etrafına veya herhangi bir bölgeye aks rapid sünger yapıştırıcısı sürdükten sonra malzemeyi üzerine uygulayabilirsiniz. Görünümü şık olduğundan daha çok akustik mekanlar için tercih edilir. Stüdyo odası, konferans salonu, kütüphane, okul spor salonu, çağrı merkezi, ofis, toplantı salonu, müzik odası, bateri odası vb. her alan için uygundur.

akustik-labirent-sungerler.jpg
labirent-akustik-sunger.jpg

Yanmaz Special Sünger; olarakta bilinen akustik süngerler yüksek ses yutum değerlerine sahip poliüretan ham maddesinden üretilen akustik süngerlerdir. Yanmazlık özelliğe sahip süngerler açık gözenek ve esnek yapısıyla akustik düzenlemede etkili çözüm sunmaktadırlar. Birinci sınıf malzemelerden üretilen süngerler bir çok alanda kullanılabilmektedirler. Kendiliğinden yapışkanlı modelleri olan akustik süngerler farklı kalınlık ve yoğunluklara sahiptirler. Esnek ve kolay uygulanabilen yapısıyla bir çok alanda etkili br sonuç vermektedir.

Birinci sınıf malzemelerden üretimi gerçekleştirilen yanmaz special süngerler diğer süngerlere oranla daha çok ses yutum oranına sahiptirler. 100 * 100 cm ebatlarda üretimi gerçekleştirilen akustik sünger paketler halinde satılmaktadır. Bir paketinde 10 m2 vardır. Siyah ve gri renk seçeneğine sahip akustik süngerler ofis odası, toplantı salonu,stüdyo odası, müzik odası, reji odası, kayıt odası gibi bir çok alanlarda tercih edilmektedirler.Yanmaz Special Sünger;Birinci sınıf malzemelerden üretimi gerçekleştirilen yanmaz special süngerler diğer süngerlere oranla daha çok ses yutum oranına sahiptirler. 100 * 100 cm ebatlarda üretimi gerçekleştirilen akustik sünger paketler halinde satılmaktadır. Bir paketinde 10 m2 vardır. Siyah ve gri renk seçeneğine sahip akustik süngerler ofis odası, toplantı salonu,stüdyo odası, müzik odası, reji odası, kayıt odası gibi bir çok alanlarda tercih edilmektedirler.

akustik-yanmaz-sunger-fiyatlari.jpg
akustik-yanmaz-special-sunger-fiyatlari.jpg
akustik-basotect-special-sunger.jpg
akustik-melamin-special-sunger.jpg

Yanmaz Düz Sünger ; Akustik ses yalıtımı veya ses izolasyonu uygulamalarında kullanılır. Düz form yüzeyi sayesinde uygulama kolaylığı sağlanır. 10mm-20mm-30mm-40mm-50mm ve 60mm kalınlığa 50dns-70dns-90dns aralığında yoğunluğa sahip olduğundan çeşitli ses frekanslarını önlemek amacıyla kullanılabilir. Sadece siyah rengi olsa da yüzeyi sprey boya ile boyanabilecek durumda olduğundan istenilen renkte boyayıp mekanın akustiğine ayak uydurmasını  ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

akustik-yanmaz-duz-sunger.jpg
yanmaz-akustik-duz-sunger.jpg

Akustik sünger çeşitlerinden biri olan düz sünger ayrıca ısıya da etki sağlamaktadır. Ateşle temas etmesi durumunda erime ya da yanma söz konusu olmamaktadır. Mekanların her bölgesine kullanılabilen ve geniş renk seçeneği olan bir üründür. Akustik düz süngeri sprey boya ile boyamanızın ardından mekanın dekorasyonuna uygunluk gösterecektir.

Uygulamanın yapılacağı mekanın akustik değerini düzenleyerek ses yalıtımını yapan akustik sünger yüksek kalitede hizmet beklentileri durumunda bariyerli modelinin tercih edilmesi gerekir. Bariyerli model kullanılarak akustik düz sünger ses yalıtımı sayesinde profesyonel anlamda yalıtım sağlanabilmektedir.

yanmaz-akustik-duz-sunger-fiyatlari.jpg
akustik-duz-yanmaz-sunger.jpg