Akustik Yanmaz Piramit Sünger; Akustik ses yalıtım süngerlerinden biri olan piramit sünger farklı formuyla bir çok alanda etkili kullanılabilmektedirler. Görüntüsüyle ortamda dekoratif bir özellik katan akustik yanmaz piramit sünger esnek ve kolay uygulanabilen bir yapıya sahiptirler. Yüksek hava şartlarında dahi yıpranma ve aşınmaya maruz kalmazlar. Kendiliğinden yapışkanlı modelleri ile uygulamalara fazlasıyla kullanım kolaylığı katmaktadır. İstenilen metrajda üretimi gerçekleştirilen akustik piramit süngerler yüksek ses yutum değerlerine sahiptirler.

Ses yutum özelliği sayesinde uygulandığı ortama akustik düzenleme sağlar. Diğer akustik süngerlere göre ses yutumu daha fazladır. Kalınlığı ve yüksek yoğunluğu olması ses geçirme oranını düşürmektedir. Ses emici ve ses yutucu bu özellikteki akustik sünger bir çok alanda etkili performans sağlamaktadırlar.
akustik-yanmaz-piramit-sunger-uygulamalari.jpg
yanmaz-piramit-akustik-sunger-uygulamasi.jpg

Akustik Piramit Sünger; Piramit süngerler siyah ve açık gri renklerde, küflenme ve koku yapmaz şekilde üretilmekle beraber kendinden yapışkanlı olan modelleri de bulunmaktadır. Ham maddesi poliüretan olan piramit süngerler kullanıldığı ortamdaki ekoyu, yankıyı ve gürültüyü yok etmek amacıyla tercih edilmektedir. Piramit süngerlerin genelde stüdyolarda kullanılmaktadır bu ortamdaki sesin kalitesini düzenlemediğinden dolayı iyi bir müzik üretilmektedir. Akustik piramit süngerler 50dns, 70 dns ve 90 dns yoğunluklarda ve 40mm, 50mm ve 70 mm kalınlıklarda üretildiği için uygulanacağı mekana iyi bir ses yalıtımı yapılması için keşif yapılması ve doğru yoğunluk ve kalınlıkta seçilmesi oldukça önemlidir. Ses yalıtım süngerleri arasında bulunan akustik piramit süngerler kullanıldığı ortamda akustik düzenleme ve dekoratif görüntüsü olduğu için daha çok tercih edilmektedir.

akustik-piramit-sunger-uygulamasi.jpg
akustik-piramit-sunger-uygulamalari.jpg

Akustik Melamin Piramit Sünger; Melamin Piramit Süngerler I.Sınıf malzeme ile yanmazlık kalite sertifikalı ISO belgelidir. Ses emiciliğinin yanında akustik düzenlemede sağlamaktadır. Ortamdaki eko ve yankıya karşı alınan önlem olarak kullanılabilir. Melamin köpüğün özellikleri arasında ses emici, akustik düzenleyici ve ses soğurucu özellikleri mevcuttur. Basotect süngerler akustik düzenlemenin yanı sıra ses emicilikleriyle ses yalıtımı sağlayıp yanmazlık sertifikalıdır. Basotect süngerler daha etkili ses izolasyonu sağlamak amacıyla ağır kurşun bariyer ile de uygulanabilmektedir.

akustik-melamin-piramit-sunger.jpg
akustik-melamin-piramit-sunger-uygulamasi.jpg

Basotect Melamin Süngerler düşük dansite, yanmaya karşı yüksek direnç ve açık gözenekli yapısıyla bir çok alanda etkili olarak kullanılmaktadırlar. Ortamdaki eko, uğultu ve yankı gibi ses problemlerine karşı yapılan ses yalıtım uygulamaları istenilen bir çok alanda kolaylıkla uygulanabilmektedir. Birinci sınıf malzemelerden üretilen melamin sünger yanmaz kalite sertifikalı ISO belgelidir. Ses emiciliği yanı sıra akustik düzenlemede sağlamaktadır.

akustik-piramit-melamin-sunger-uygulamasi.jpg
basotect-piramit-akustik-sunger-uygulamasi.jpg