Melamin Yumurta Sünger; Akustik özelliğe sahip olup esnek ve kolay uygulanabilen bir yapıdadır. Yumurta kutusu formundaki bu akustik sünger birinci sınıf malzemelerden üretilmektedirler. Akustik düzenleme için kullanılan bu akustik süngerler yüksek ses yutum değerlerine sahip akustik sünger çeşitlerinden biridir. Akustik süngeri düzenleme yanı sıra, bu süngerin bariyerli olan modelleri uygulanmaktadır. Yüksek ses temposunu kesmede çok etkili bir köpüktür.

Melamin Yumurta Sünger
akustik-melamin-yumurta-sunger.jpg

Akustik yumurta ses yalıtım süngerleri genel kullanım amacı olarak akustik mekanları söylemiştik. Yine bu çerçevede stüdyo, ses kayıt odası, reji odası, sinema salonları, müzik odası, prova odası, ev sinema odası, enstrüman – çalgı odası, bateri odası gibi bir çok mekanda kullanım alanına sahip olup akustik düzenlemede üstün performans sağlamaktadır.

akustik-ses-yalitimi-malzemeleri.jpg
melamin-yumurta-akustik-sunger-ses-yalitimi.jpg

Basotect Süngerler, antibakteriyel yapıya sahip yanmaz akustik süngerlerdir. Ses yutumu ve yalıtımı sağlayan melamin süngerler genellikle hastane, okul gibi alanlarda kullanılabilmektedirler. Uygulaması esnek ve kolay olan melamin süngerlerin ayrıca kendinden yapışkanlı modelleri de mevcuttur. Beyaz ve gri renk seçeneği olup mükemmel akustik özelliği sunmaktadır.

akustik-melamin-yumurta-sunger-ses-yalitimi.jpg
basotect-yumurta-sunger-fiyatlari

Melamin Akustik Yumurta Süngerler akustik ses düzenini sağlamak amacıyla bir çok alanda sıkça tercih edilebilen bir ses yalıtım malzemesidir. Yüksek ses emici ve ses yutucu değerlere sahip süngerler pek çok alanda kullanılabilmektedirler. Yüzeyi yumurta kutusu şeklindeki süngerler poliüretan ham maddesinden üretilmektedirler. Akustik süngerler 50 DNS – 70 DNS – 90 DNS yoğunluklarında 30 MM – 40 MM – 50 MM olacak şekilde üretilmektedirler.

melamin-yumurta-sunger.jpg
basotect-melamin-yumurta-sunger.jpg

Melamin sünger, herhangi bir yanmazlık katkı kimyasalı ilave etmeden mükemmel bir yanmazlık özelliği gösterir. Aşırı sıcaklık dalgalanmalarında (-180oC den 200oC ye hatta 240oC ye kadar) çalışabilir.Mükemmel akustik özellikleri,güvenli yanmazlık karakteristiği ve düşük ağırlık nedeniyle tren yolu taşımacılığında vagon,deniz yolu ve hava yolu taşımacılığında kullanılmaktadır.

Genel Özellikler:· Yanmaz ve alev temasında akıcı damlacık oluşturmaz· Nemden etkilenmez ve küf tutmaz· Esnektir ve kolay şekillendirilir· 70 kg/m3 yoğunluk· Farklı form ve kalınlıklarda üretilebilir· 40 50 mm kalınlıkları mevcuttur.· Orta ve yüksek frekans bantları yanında düşük frekanslar bantlarında da etkilidir.· Renk seçeneği olarak siyah mevcuttur. Melamin olanını tercih ederseniz gri ve beyaz renkleri mevcuttur.· Kendiliğinden yapıştırıcılı modelleri opsiyoneldir.· Nemden etkilenmez ve küf tutmaz.· Ağır Epdm ses bariyeri, bondex sünger ve düz akustik sünger ile birlikte kullanılabilir

basotect-duvar-melamin-yumurta-sunger.jpg
akustik-yanmaz-melamin-yumurta-sunger.jpg