Melamin Piramit Sünger; 1.Sınıf malzeme ile yanmazlık kalite sertifikalı ISO belgelidir. Ses emiciliğinin yanında akustik düzenleme de sağlamaktadır. Ortamdaki echo ve yankıya karşı alınan önlem olarak kullanılabilir. Melamin köpüğün özellikleri arasında ses emici, akustik düzenleyici ve ses soğurucu özellikleri mevcuttur. Basotect süngerler akustik düzenlemenin yanı sıra ses emicilikleriyle ses yalıtımı sağlayıp yanmazlık sertifikalıdır. Basotect süngerler daha etkili ses izolasyonu sağlamak amacıyla ağır kurşun bariyer ile de uygulanabilmektedir.

akustik-basotect-piramit-sunger-cesitleri.jpg
melamin-akustik-sunger.jpg

Basotect Melamin Süngerler; düşük dansite, yanmaya karşı yüksek direnç ve açık gözenekli yapısıyla bir çok alanda etkili olarak kullanılmaktadırlar. Ortamdaki eko, uğultu ve yankı gibi ses problemlerine karşı yapılan ses yalıtım uygulamarı istenilen bir çok alanda kolaylıkla uygulanabilmektedir. Birinci sınıf malzemelerden üretilen melamin sünger yanmaz kalite sertifikalı ISO belgelidir. Ses emiciliği yanı sıra akustik düzenlemede sağlamaktadır.

Düşük dansite, yanmaya karşı direnç ve açık gözenek yapısıyla akustik yalıtım uygulamalarında kullanılan mükemmel ses sönümleme üründür. Otomotiv, beyaz eşya, inşaat sektörlerinde sıkça kullanılırlar. Çekme kopma değerlerinin düşüklüğü nedeniyle özellikle otomotiv sektöründe üzerinde film veya tekstil ürünleri gibi farklı bir taşıyıcı tabaka ile beraber uygulanır. Ses yutma özelliğinin yanı sıra ısı iletkenlik kat sayıları oldukça düşüktür. Hafif olmaları uygulama sahasına artı yük bindirmez. Yüzey yapılarının yumurta, piramit, labirent formlarına dönüştürülerek akustik performansları arttırılır.

basotect-piramit-sunger-uygulamasi.jpg
yanmaz-melamin-piramit-sunger.jpg

Melamin Piramit Sünger Kullanım Alanları; Müzik Odası, Reji Odası, Stüdyo Odası, Konferans Salonu, Toplantı Odası, Ofis Odası, gibi akustik ortamlarda kullanılabilmektedirler. Basotect melamin köpük orta ve yüksek frekanslardaki seslerin yutulması, çınlamanın önlenmesi, mekan akustiğinin düzenlenmesi gereken yerlerde ses ve ısı yalıtımı amacıyla kullanılır. Melamin köpüğünden üretilmiş sık gözenek yapılı, ısı iletim değeriyle ses yalıtım ve akustik düzenlemenin yanı sıra ısı yalıtımına da fayda sağlar.

akustik-basotect-piramit-sunger-uygulamasi.jpg
akustik-basotect-piramit-sunger-uygulamasi.jpg

Melamin Piramit Sünger Uygulaması; Yapıştırma için özel solid sıvı yapıştırıcısını önermekteyiz. Uzun ömürlü bir uygulama sağlamaktadır. Yapıştırıcısı m2′ ye 200 gram kadar gelecek kadar kullanılmalıdır. Yapıştırma işlemi yapılırken akustik sünger ile yapıştırılacak yüzeye ince bir film tabakası oluşturulacak kadar sıvı yapıştırıcı sürülür. Ardından yapıştırıcının kuruması için 1-2 dakika yeterli olucaktır. Daha sonra ise akustik sünger yapıştırılacağı yüzeye homojen bir şekilde hafifçe elle preslenerek yapıştırma işlemi tamamlanır.

akustik-melamin-piramit-sunger-uygulamasi.jpg
akustik-piramit-melamin-sunger-uygulamasi.jpg