Labirent Süngerler; Ortamda eko, yankı, uğultu gibi problemlere karşı akustik düzenleme sağlayan ses yutucu yanmaz süngerlerdir. Labirent formundaki bu akustik süngerler birinci sınıf malzemelerden üretimi olup bir çok alanda kullanılabilmektedirler. Kullanılan ortamda dekoratif bir görünüm sağlayarak akustik düzenleme konusunda etkili performans göstermektedir. Yüksek ses yutum katsayısı sayesinde yüksek frekanslı sesleri yutabilmektedir.

akustik-labirent-sunger-fiyati.jpg
yanmaz-labirent-sunger-cesitleri.jpg

Labirent süngerler farklı yoğunluk ve kalınlıklarda poliüretan malzemeden üretilen süngerlerdir. Yanmazlık ISO belge ve sertifikalarına sahip süngerler iyi bir yapıştırma işlemi ile uzun ömürlü bir uygulama elde edilmiş olur. Kendiliğinden yapışkanlı modelleri mevcut bu akustik süngerler koku yapmaz, alev damlacıkları oluşturmaz ve kolay yıpranmaz. Yangın geciktirici özellikteki akustik sünger alev ile temas halinde zehirli gaz ihtiva etmezler.Ayrıca birinci sınıf kalitede akustik bir üründür. Eko ve yankı problemini engelleyecek bir akustik sünger ortamda dekoratif bir görünüm kazandırmaktadır.

akustik-ses-yalitim-sungeri.jpg
yanmaz-labirent-sunger-uygulamasi.jpg

Bazı ahşap panellerin arka yüzeyinde akustik bez bulunmaktadır. En iyi görünüm ve ses absorbe, yansıtma sağlanması için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Derzli olan ahşap duvar panellerinin önden derz arkasından delik açılarak akustik ahşap kaplama panel elde edilmektedir.

Akustik Labirent Sünger Kullanım Alanları; Müzik Odası Ses Yalıtımı, Ses Kayıt Odası Ses Yalıtımı, Reji Odası Ses Yalıtımı, Stüdyo Odası Ses Yalıtımı, Sinema Salonu Ses Yalıtımı, Toplantı Odası Ses Yalıtımı gibi bir çok alanda esnek ve kolay uygulama performansı sunmaktadır. Akustik Yanmaz Labirent Sünger akustik düzenlemelerde kullanıldığı gibi bariyerli olan modelleri ile yoğun ses kesintisi de sağlanılabilmektedir. Epdm Ağır Bariyerin lamine edilmesiyle yüksek performanslı sesin kesilmesi ve akustik düzenleme elde edilmektedir. Akustik Labirent Süngerler duvar ve tavan uygulamalarında kullanılmaktadır.

akustik-labirent-sunger-ses-yalitim-malzemesi-1.jpg
labirent-sunger-akustik-ses-yalitimi.jpg

Akustik Labirent Sünger Nasıl Uygulanır ?Akustik ses yutucu performanstaki süngerlerin uygulaması oldukça kolay olup istenilen alanda rahatlıkla uygulanabilmektedir. Uygulanacak alanda öncelikle gerekli keşif ve ölçü işleminin yapılmasıyla doğru ürün seçilmelidir. Alanın temiz ve tozsuz olmasına dikkat edilerek özel solvent yapıştırıcımızı rulo yardımı ile istenilen alana sürüyoruz.Daha sonrasında plaka halindeki süngerimizi alana yapıştırıyoruz. Elimizde basınç uygulayarak daha etkili yapışmasını sağlıyoruz. 5-10 dk kuruma işlemiyle akustik süngeri yapıştırma işlemini başarıyla tamamlamış oluyoruz.

akustik-labirent-sunger-uygulamasi.jpg
labirent-sunger-akustik-ses-yalitim-uygulamasi.jpg