Melamin Labirent Sünger; Melamin labirent sünger esnek ve kolay uygulanabilen akustik köpük yüksek hava şartlarında dahi yıpranma ve kopmaya maruz kalmazlar. Akustik düzenleme amaçlı kullanılan akustik süngerler istenilen alanda akustik düzenleme için duvar ve tavanda uygulanabilmektedir. Beyaz ve açık renk seçeneğine sahip akustik köpük istenilen kalınlık ve yoğunluklarda üretimi gerçekleştirilmektedir.

akustik-melamin-labirent-sunger.jpg
akustik-labirent-melamin-sunger.jpg

Genel olarak antibakteriyel özellikte olması nedeniyle okul ve hastane gibi alanlarda kullanılabilmektedirler. Ayrıca müzik odası, stüdyo odası, toplantı salonu, ofis odası, tiyatro salonu, çağrı merkezi, ses kayıt odası, reji odası gibi akustik ortamlarda ses düzenini daha verimli hala getirebilmek için uygulanabilir. Birinci sınıf malzemelerden üretilen akustik köpük labirent formunda olup esnek ve kolay uygulanabilen yapıya sahiptir. Kendinden yapışkanlı modelleri ve ayrıca yüksek ses tempolarını eksmek çin de epdm ağır baryer denilen ses kesici kauçuk ile birlikte lamine edilebilmektedir.

labirent-melamin-sunger-cesitleri.jpg
akustik-labirent-basotect-sungerler.jpg

Yanmaz Labirent Sünger; Yanmaz Akustik Labirent Süngerler; akustik mekanlarda, yankı oluşan yerlerde ve sesin kesilmesi istenen yerlerde (bariyerli labirent sünger) kullanılır. Farklı yoğunluğu ve kalınlığı bulunmaktadır. Bunlar; 50DNS ile 90DNS arası yoğunluk ve 30mm-40mm ve 50mm kalınlıklarıdır. Ebat olarak m2 olarak satışa sunulmaktadır. Bu özellikleri sayesinde çeşitli ses frekanslarına olumlu etki sağlayabilmektedir.Esnek bir yapıya sahip olduğundan kıvrımlı yerlerde bile uygulanabilmektedir. Duvara, tavana, kornişin etrafına veya herhangi bir bölgeye aks rapid sünger yapıştırıcısı sürdükten sonra malzemeyi üzerine uygulayabilirsiniz. Görünümü şık olduğundan daha çok akustik mekanlar için tercih edilir. Stüdyo odası, konferans salonu, kütüphane, okul spor salonu, çağrı merkezi, ofis, toplantı salonu, müzik odası, bateri odası vb. her alan için uygundur.

akustik-yanmaz-labirent-sunger.jpg
akustik-labirent-yanmaz-sungerler.jpg

Akustik Labirent Sünger; Akustik Labirent Süngerler ortamda eko, yankı, uğultu gibi problemlere karşı akustik düzenleme sağlayan ses yutucu yanmaz süngerlerdir. Labirent formundaki bu akustik süngerler birinci sınıf malzemelerden üretilmişolup bir çok alanda kullanılabilmektedirler. Kullanılan ortamda dekoratif bir görünüm sağlayarak akustik düzenleme konusunda etkili performan göstermektedir. Yüksek ses yutum katsayısı sayesinde yüksek frekanslı sesleri yutabilmektedir.

akustik-ses-yalitim-sungeri.jpg
labirent-sungerler.jpg

Labirent süngerler farklı yoğunluk ve kalınlıklarda poliüretan malzemeden üretilen süngerlerdir. Yanmazlık ISO belge ve sertifikalarına sahip süngerler iyi bir yapıştırma işlemi ile uzun ömürlü bir uygulama elde edilmiş olur. Kendiliğinden yapışkanlı modelleri mevcut bu akustik süngerler koku yapmaz, alev damlacıkları oluşturmaz ve kolay yıpranmaz. Yangın geciktirici özellikteki akustik sünger alev ile temas halinde zehirli gaz ihtiva etmezler.Ayrıca birinci sınıf kalitede akustik bir üründür. Eko ve yankı problemini engelleyecek bir akustik sünger ortamda dekoratif bir görünüm kazandırmaktadır.

akustik-labirent-sungerler.jpg
labirent-akustik-sunger.jpg