Bass Küpü Sünger; Alçak frekans problemlerini gidermede en iyi çözümlerden biri olduğu kabul edilmektedir. Aynı zamanda sıklıkla diğer akustik düzenleme panelleri ile birlikte kullanılmaktadırlar. Bass küp akustik düzenleme bulunmayan odalarda sıklıkla duyulan “Boomy” sound’u, oda içinde rezonansa giren ses dalgalarının yol açtığı karmaşayı azaltmanızı kolaylaştırır.

akustik-bass-kupu-sunger-kullanim-alanlari.jpg
bass-kupu-akustik-sunger-ses-yalitimi.jpg

Bass Küp akustik düzenleme bulunmayan odalarda sıklıkla duyulan “Boomy” sound’u, oda içinde rezonansa giren ses dalgalarının yol açtığı karmaşayı azaltmanızı sağlamaktadır.Bass kapanı olarakta bilinen bass küpü alçak frekanslardaki seslerin kontrolünde devrim yaratır. Açık gözenekli yapısı ile bas seslerde istenilen performansı elde etmenize olanak tanır. Bass trapler ile birlikte kullanılması faydalıdır.

Bass Küpü Uygulama Şekli;

Yapıştırılacak olan yüzey daha evvelden kir ve tozlardan arındırılmalıdır. Ortam nemli ve güneşe direkt olarak maruz kalmamalıdır.Ürünler her ne kadar alev almaz üretilse de kullanım amacı unutulmamalı yangın tehlikesi olan yerlerde kullanılmamalıdır. Kontak yapıştırıcı ile yapıştırılacak ise ortam önceden havalandırılmalıdır. Fırça veya rulo yardımı ile yapıştırıcı duvara tatbik edilir. Daha sonra fazla beklemeden bass küpü özenle yapıştırılır.

akustik-bass-kupu-studyo-ses-yalitimi-uygulamasi.jpg
akustik-bass-kupu-ses-yalitimi-uygulamasi.jpg

Bass Küp Kullanım alanları;

Kayıt ve yayın stüdyoları, post-prodüksiyon stüdyoları, dinleme odaları, konferans ve telekonferans odaları, oditoryumlar, performans alanları.

bass-kupu-uygulama-sekli.jpg
akustik-bass-kupu-ses-izolasyonu.jpg