Bondex sünger ses yalıtım ürünleri birinci sınıf ürünlerden elde edilmiş kırpıntı ve atık kumaş ve sünger ürünlerinden yapılır. Yani normal süngerlerin çok ufak parçalara getirilip tekrar sıkıca birleştirilmesiyle oluşan ses kesici yalıtım malzemesidir Ses yalıtımı ve ses izolasyonu  uygulamalarında en çok kullanılan yalıtım süngeridir. Bariyerli Bondex Süngerpan arasına epdm ağır bariyer lamine edilerek yüksek ses tempolarının kesilmesinde etkili performans sağlamaktadırlar. Titreşim ve vibrasyon problemlerinde etkili çözüm sağlayan ses yalıtım malzemesi ile bir çok alanda yoğun ses karmaşasından kurtulabileceksiniz.

BARİYERLİ BONDEX – BONDEKS SÜNGER KULLANIM ALANLARI

Bariyerli Bondeks süngerlerin kullanım alanları çok geniştir. Ses izolasyonu, Akustik İzolasyon ve Ses Yalıtımı yapılmak istenen hemen hemen tüm mekanlarda kullanılmaktadır. Bariyerli Bondex Süngerlerin Kullanım Alanlarından Bazıları Şunlardır ; Jeneratör Odası Ses İzolasyonu, Makine Dairesi Ses İzolasyonu, Asansör Dairesi Ses İzolasyonu, Asansör Dairesi Ses İzolasyonu, Kazan Dairesi Ses İzolasyonu, Enstrüman Çalgı Odası Ses Yalıtımı, Hidrofor Odası Ses İzolasyonu, Kompresör Odası Ses İzolasyonu, Piyano Odası Ses Yalıtımı, Stüdyo Ses Yalıtımı, Hastane EMAR (Mr) Odası Ses Yalıtımı, Bateri Odası Ses Yalıtımı, Akustik Oda Ses Yalıtımı, Müzik Odası Ses Yalıtımı, Tekne Motor Kabini Ses Yalıtımı

Bondex sünger yoğunluğu yüksek olduğu için ses geçirgenliği düşük bir süngerdir bu yüzden çok fazla kullanılır. Ancak çok güçlü bir ses kesilmek isteniyor ve bondex süngerler yetersiz kalıyorsa iki bondex süngerin arasına ağır pvc kurşun bariyer eklenerek daha güçlü bir ses izolasyonu sağlanmış olur. Ağır kurşun bariyer ses yalıtım bariyeri olarakta bilinir. Kauçuk hammaddeli bir ses izolasyon malzemesidir. Ağır bariyer, bondex sünger veya akustik süngerler ile uygulandığında kullanılan süngerlerin kalınlığı ve yoğunluğuna göre %80 %90 %100 Ses Yalıtımı Sağlar.

Bondex Sünger uygulanırken arasına kullanılan malzeme pvc bariyer kauçuk epdm bariyerdir. Yüksek ses izolasyon performansı sağlar. Sadece bondeks sünger uygulamakda mutlaka ses yalıtımı sağlayacaktır ancak titreşimli ve darbe ile gelen sesler özellikle epdm bariyer üstün ses yalıtımı sağlar. Ayrıca daha yüksek seviyeli sesler için bariyerli bondeks sügerpan kullanılmaktadır.

Bondeks süngerpan’ın dışında akustik ses yalıtım süngerlerinede bariyer uygulanabilir. Yoğun seslerin olduğu yerde yüksek yoğunluklu ve kalın sünger kullanımını öneriyoruz. Ses izolasyonu hizmetini yaptırırken malzeme kalitesine dikkat ediniz. Paranızı boşa harcamayınız. Çünkü bu uygulamalar bi çok kez yapılamayacağı gibi doğru çözüm ve keşif ile yapılamayan ses izolasyon uygulaması hatalı sonuçlar doğurur.